Kaikki kirjoittajan Arja artikkelit

Trimmauskurssi 13.10.2018

Skotlanninterrierikerho järjestää kerhon jäsenille

TRIMMAUSKURSSIN

lauantaina 13.10.2018 klo 12.00-

Kurssi järjestetään Suomen Kennelliiton luentotilassa Klaukkalassa, os. Lahnuksentie 214, 01840 Klaukkala.

Kurssin kouluttaja: Jouni Perttula, kennel Bartos.

Ilmoittaudu: Néa Jäger, puh. 040 733 2566 tai sähköposti nea.jager(at)kolumbus.fi.

Osanottajille lähetetään kurssimateriaali sähköpostitse lähempänä tapahtumaa.

Kurssin osallistumismaksu on 30 euroa ja se maksetaan paikan päällä.

Kahvitarjoilu kuuluu hintaan.

Ota mahdollisuuksien mukaan oma trimmipöytä ja trimmausvälineet mukaan. Jos sinulla ei ole trimmauspöytää tai trimmausvälineitä, ota yhteyttä Néaan.

Järj. Skotlanninterrierikerho ry

Tervetuloa!

Erikoisnäyttely 21.7.2018 Kouvola: tuloksia

ERIKOISNÄYTTELY -2018- SPECIALTY  

TUOMARI: Dan Ericsson, kennel Raglan, Ruotsi

AIKA: Lauantaina 21.7.2018
PAIKKA: Kouvola-talon puistoalue, Varuskuntakatu 11,
45100 Kouvola

Tuloksia:

Best In Show I Quaint Quincent, omistaja Arja Tuuliniemi
Best In Show II Bandstones Jenny From The Block, omistaja Katja Manninen

Bis kasvattaja Reijo Portala, kennel Quaint

Bis nuori I Marland Solaris omistaja Viive Maranik
Bis nuori II Flippix Sunday Best
Omistaja Jonna Taipale, Tuula Taipale

Bis Juniori I Mariss Uncia omistaja S.Marchuk O.Trubnikova
Bis Juniori II Rhum Moonlight Shadow omistaja Arja Ryhänen

Bis veteraani I Lucky Star’s Mr. Marlon omistaja Tuula Taipale
Bis veteraani II Glen Grant’s Must Be The One omistaja Teija Loma ja Johanna Rainio

Paras narttu I Bandstones Jenny From The Block
Paras narttu II sert Marland Solaris
Paras narttu III Quaint Random Play
Paras narttu IV varasert Rhum Talisker

Paras uros I Quaint Quincent
Paras uros II sert Rhum Nine Millions Stars
Paras uros III Rhum Emporio Armani
Paras uros IV varasert Flippix Sunday Best

 

UROKSET PENTULUOKKA 7-9KK

1 GLEN GRANT’S BLACK BOX FI11424/18 s 22.11.2017 i Tartan Style Countryman e Glen Grant’s Club Can’t Handle Me kasv J Rainio, Röykkä om Aila Virtanen, Jyväskylä
PEK2

2 SEREIN ISATIS FI15360/18 s 13.12.2017 i Ayrzol Valiant e Serein Gleditzia kasv M Mäkipää, Sahalahti om Mervi Mäkipää, Sahalahti
PEK3

3 SIRKISS SET THE PACE FI10543/18 s 15.11.2017 i Filisite Brash Black Karbonado e Sirkiss She Made Me Wait kasv S Huusari, Taipalsaari om Jelena Vuorimies, Kylmälänkylä
PEK1 KP PUP1 VSP-PENTU

NARTUT PENTULUOKKA 5-7KK

4 BEGBIE GRETA GARBO FI19343/18 s 12.2.2018 i Britannicus Clodius Gladio e Catrinka Majesco kasv A Huhtala, Tampere om Anne Huhtala, Tampere
PEK1

NARTUT PENTULUOKKA 7-9KK

5 QUAINT SHERRY PERRY FI16071/18 s 16.12.2017 i Filisite Brash Black Karbonado e Quaint Qlusive Zany kasv R Portala, Espoo om Reijo Portala, Espoo
PEK1 KP PNP1 ROP-PENTU

6 SEREIN IREZINE FI15363/18 s 13.12.2017 i Ayrzol Valiant e Serein Gleditzia kasv M Mäkipää, Sahalahti om Mervi Mäkipää, Sahalahti
PEK2 KP

UROKSET JUNIORILUOKKA

7 FILISITE BRASH DUAL RATE FI13062/18 s 30.4.2017 i Gemma Stonehenge Hardys Notagehill Shiraz e Filisite Brash Tender Kiss kasv V Popova, Venäjä om Pia Wind, Vantaa
ERI3 SA

8 MARISS HIPPER RKF5174555 s 7.10.2017 i Mariss Udar Groma e Mariss Nemezida kasv S V Marchuk, Venäjä om T V Bykova, Venäjä
ERI

9 NORDIC KNIGHT DU LOCH D’ERGUE LOF3SOT.27232/0 s 31.1.2017 i Empire Maker du Loch d’Ergue e Hello Dolly du Loch d’Ergue kasv Benoit Leblanc, Ranska om Reeta Tolonen & Katja Manninen & Johanna Rainio, Oulu
ERI2 SA

10 RHUM MOONLIGHT SHADOW FI11689/18 s 19.9.2017 i Filisite Brash Black Karbonado e Rhum Baroda Moon’s Blues kasv P Wind, Vantaa om Arja Ryhänen, Vantaa
ERI1 SA BIS-JUN2

11 SANDINISTA STREETWISE FI30578/17 s 18.3.2017 i Millingford King’s Choice e Sandinista Chanel kasv S Tuhkanen, Helsinki om Sirkku Tuhkanen, Helsinki
ERI4

12 TARTAN STYLE GATEKEEPER FI31029/17 s 20.4.2017 i Rhum Empori Armani e Tartan Style Extra Sweet kasv J Hokkanen, Kouvola om Marko Ikonen, Kouvola
ERI

UROKSET NUORTENLUOKKA

13 PMJV-17 FLIPPIX SUNDAY BEST FI53496/16 s 9.10.2016 i Bartos Bon Voyage e Eskwyre From Us to You kasv H Kainulainen, Rymättylä om Tuula & Jonna Taipale, Kouvola
ERI1 SA PU4 VARA-SERT BIS-NUO2

14 GLEN GRANT’S GO AND SHOW FI17950/17 s 26.1.2017 i Quaint Quincent e Glen Grant’s Piccione kasv J Rainio, Röykkä om Hannu & Kati Vatanen, Lahti
ERI3

15 MARISS TAYFUN RKF4783580 s 4.11.2016 i Marland Imagination e Mariss Almanznaya Kroshka kasv S V Marchuk, Venäjä om T V Bykova, Venäjä
ERI2

UROKSET AVOINLUOKKA

16 BANDSTONE’S HE’S A ROCKER FI47143/15 s 28.7.2015 i Britannicus Clodius Gladio e Szkocka Elite She Is My Sin kasv K Manninen, Oulunsalo om Annukka Olkkola, Kokkola
ERI2

17 EST JCH ESTJW16 ESTW16 GO AND WIN BRAVE & SAVE BCU073/000783 s 5.7.2015 i Breitling Brave & Save e Melkiy Bes Hunta kasv G Radyuk, Valko-Venäjä om Kerttu Rahe & Keiu Telve, Eesti
EH

18 LAD VÄINÖ DU CERCLE DES GENTLEMAN TERRIERS FI38861/16 s 5.7.2015 i Moveable Feast Zukkerino e Imperatrice Sissi du Cercle des Gentleman Terriers kasv B Soulier, Ranska om Merja-Hannele Vuohelainen, Sipoo
EH4

19 LEHTO-SUN’S LONESOME COWBOY FI48143/16 s 19.8.2016 i Marland Xannon e Mariss Artemida kasv S Lehtonen, Karjalohja om Matti Luukkonen, Kaitainen
EH

20 MISTING’S DRUMMER THYME FI51445/15 s 21.9.2015 i Glen Grant’s Civetta e Misting’s Peppery Pixie kasv T Taipale, Kouvola om Lea Saukkonen, Helsinki
EH3

21 EE JMVA SEJV-16 SEV-17 RHUM NINE MILLIONS STAR FI56833/15 s 7.10.2015 i Fionn’s Good As It Gets e Flippix Oh Sweet Candy Girl kasv P Wind, Vantaa om Pia Wind, Vantaa
ERI1 SA PU2 SERT

UROKSET VALIOLUOKKA

22 FI MVA GILMOORE’S GIVE ME A BREAK FI29068/16 s 14.4.2016 i Zito vom Landsberg e Glen Grant’s Must Dance On kasv N Jäger, Espoo om Essi & Juska Lappalainen, Hamina
ERI3

23 CIB FI&SE&EE MVA PMV15 SEV16 V16 EEV17 MV17 V17 HEW17 PMV17 QUAINT QUINCENT FI24643/13 s 15.3.2013 i Berrybreeze Daddy Cool e Quaint Louisa May kasv R Portala, Espoo om Arja Tuuliniemi, Espoo
ERI1 SA PU1 ROP

24 CIB FI&SI&HR MVA JMV14 V14 JV14 HEJW14 HEW14 HEW16 RHUM EMPORIO ARMANI FI52616/13 s 12.9.2013 i Berrybreeze Daddy Cool e Rhum Riddle’n Rose kasv P Wind, Vantaa om Sirkku Tuhkanen, Helsinki
ERI2 SA PU3

UROKSET VETERAANILUOKKA

25 FI MVA GILMOORE’S AS TIME GOES BY FI39257/09 s 26.5.2009 i Bartos Tattoo e Gilmoore’s Very Nice kasv N Jäger, Espoo om Christine Hellström, Helsinki
ERI3 SA

26 CIB FI&SE&EE MVA EE VMA VV16 LUCKY STAR’S MR MARLON FI15609/09 s 15.5.2008 i Stuane Lock Smith e Lucky Star’s Midnight Lady kasv V Rogolus, Saksa om Tuula Taipale, Kouvola
ERI1 SA ROP-VET

27 CIB FI&SE&LU&EE MVA JV10 HEW12 V12 VV17 HEVW17 PMVV17 QUAINT O’MY JACQUOT FI58585/09 s 10.10.2009 i Tamzin Mr Prospector e Quaint Louisa May kasv R Portala, Espoo om Sirkka Laasasenaho, Vantaa
ERI2 SA

NARTUT JUNIORILUOKKA

28 GLEN GRANT’S GO WITH THE FLOW FI17953/17 s 26.1.2017 i Quaint Quincent e Glen Grant’s Piccione kasv J Rainio, Röykkä om Johanna Rainio, Röykkä
ERI3

29 MARISS UNCIA RKF5015620 s 23.4.2017 i Marland Imagination e Mariss Intriganka kasv S V Marchuk, Venäjä om S Marchuk & O Trubnikova, Venäjä
ERI1 SA BIS-JUN1

30 MISTING’S FINE PEONY FI32282/17 s 27.4.2017 i Ayrzol Valiant e Misting’s Atractivo Amapola kasv T Taipale, Kouvola om Seija Launikari, Hirvensalmi
ERI4

31 RHUM MOONLIGHT SONATA FI11690/18 s 19.9.2017 i Filisite Brash Black Karbonado e Rhum Baroda Moon’s Blues kasv P Wind, Vantaa om Pia Wind, Vantaa
ERI2 SA

NARTUT NUORTENLUOKKA

32 GLEN GRANT’S GO AND GET SOME FI17951/17 s 26.1.2017 i Quaint Quincent e Glen Grant’s Piccione kasv J Rainio, Vantaa om Karja Manninen, Oulunsalo
ERI2 SA

33 EE JMVA MARLAND SOLARIS EST-00788/17 s 14.1.2017 i Marland Destiny e Marland Jazz kasv V Maranik, Eesti om Viive Maranik, Eesti
ERI1 SA PN2 SERT BIS-NUO1

34 SIRKISS SPIRIT AND SOUL FI44387/16 s 29.7.2016 i Juscot All Black Spirit e Sirkiss She Made Me Wait kasv S Huusari, Taipalsaari om Johanna Hokkanen, Kouvola
ERI3 SA

NARTUT AVOINLUOKKA

35 RHUM NINE MILLIONS CANDY FI56825/15 s 7.10.2015 i Fionn’s Good As It Gets e Flippix Oh Sweet Candy Girl kasv P Wind, Vantaa om Pia Wind, Vantaa
ERI2 SA

36 RHUM TALISKER FI40853/16 s 16.6.2016 i Flippix Jolly Roger e Rhum Ruby Rose kasv P Wind, Vantaa om Pia Wind, Vantaa
ERI1 SA PN4 VARA-SERT

NARTUT VALIOLUOKKA

37 FI&SE MVA BANDSTONES GALACTIC DIVA FI15804/15 s 7.1.2015 i Flippix Made in the Moon e Perhaps Stolichnaya kasv K Manninen, Oulunsalo om Tiina Somero & Kalle Kropsu, Oulu
ERI

38 FI MVA BANDSTONE JENNY FROM THE BLOCK FI29642/16 s 8.4.2016 i Gilmoore’s Victor Hugo e Bandstones Fairest of Them All kasv K Manninen, Oulunsalo om Katja Manninen, Oulunsalo
ERI1 SA PN1 VSP

39 FI MVA BEGBIE EUGENIA JULIENNE FI30018/15 s 20.4.2015 i Britannicus Clodius Gladio e Of Stonegarth Black Dahlia kasv A Huhtala, Tampere om Kaarina Selander, Espoo
ERI

40 FI MVA HEJW13 PMJW13 GILMOORE’S DOMINO EFFECT FI48321/12 s 29.7.2012 i Berrybreeze Daddy Cool e Gilmoore’s Zsa-Zsa Kissing-Kin kasv N Jäger, Espoo om Christa Ahlbom , Kirkkonummi
ERI SA

41 RUS&LT&EST&LV&BALT&FI MVA MARISS NEMEZIDA RKF4248154 s 18.3.2015 i Origami Yand ot Bumage e Mariss Almaznaya Kroshka kasv S V Marchuk, Venäjä om S Marchuk, Venäjä
ERI

42 RUS MVA OLBORI REDKAYA SHTUCHKA RKF4366955 s 31.10.2015 i Witty Win Galiotis e Olbori Uhti Tuhti kasv O Ivanova, Venäjä om J Molchanova, Venäjä
ERI

43 CIB POHJ&FI&SE&N MVA V16 QUAINT QLUSIVE ZANY FI24644/13 s 15.3.2013 i Berrybreeze Daddy Cool e Quaint Louisa May kasv R Portala, Espoo om Reijo Portala, Espoo
ERI

44 FI MVA V17 PMV17 QUAINT RANDOM PLAY FI26275/15 s 10.3.2015 i Flippix Me And My Shadow e Quaint Nuez Moscado kasv R Portala, Espoo om Reijo Portala, Espoo
ERI2 SA PN3

45 CIB FI&EE&SE MVA PMJV15 RHUM BARODA MOON’S BLUES FI51746/14 s 13.9.2014 i Flippix King of the Blues e Rhum Ruby Rose kasv P Wind, Vantaa om Pia Wind, Vantaa
ERI3 SA

46 FI MVA SANDINISTA CHANEL FI26459/15 s 30.1.2015 i Rhum Emporio Armani e Misting’s Upbeat kasv S Tuhkanen, Helsinki om Sirkku Tuhkanen & Hanna Kaisa Heikkilä, Helsinki
POISSA

47 FI&NO MVA HEJV15 JV15 HEV16 TARTAN STYLE EXTRA SWEET FI1587615 s 6.1.2015 i Zito vom Landsberg e Tartan Style Chili Pepper kasv J Hokkanen, Kouvola om Johanna Hokkanen, Kouvola
ERI

48 FI MVA TOTALLY ALL THAT GLITTERS FI38504/15 s 5.6.2015 i Flippix Gumshoe Simon e Gilmoore’s Domino Effect kasv C Ahlbom, Kirkkonummi om Christa Ahlbom & Minka Nuutinen, Kirkkonummi
ERI4 SA

NARTUT VETERAANILUOKKA

49 FI MVA GILMOORE’S ZSA-ZSA KISSING-KIN FI40112/09 s 12.6.2009 i Zito vom Landsberg e Gilmoore’s Twinkle In Your I kasv N Jäger, Espoo om Néa Jäger, Espoo
ERI2 SA

50 FI MVA LTJV09 GLEN GRANT’S IN MY PANTS FI23997/08 s 17.2.2008 i Gilmoore’s Urban Cowboy e Glen Grant’s Ginmind Pantson kasv J Rainio, Röykkä om Johanna Rainio, Röykkä
ERI4

51 CIB FI&EE&LV MVA GLEN GRANT’S MUST BE THE ONE FI39610/10 s 11.3.2010 i Gilmoore’s Victor Hugo e Raijaj Must kasv J Rainio, Röykkä om Teija Loma & Johanna Rainio, Lohja
ERI1 SA VSP-VET

52 FI&SE MVA MISTING’S ONE-SHOT FI45758/09 s 26.6.2009 i Lucky Star’s Mr Marlon e Misting’s Chantal kasv T Taipale, Kouvola om Tuula Taipale, Kouvola
ERI3

KASVATTAJALUOKKA

53 GILMOORE’S kennel om Néa Jäger, Espoo 3. KP

54 GLEN GRANT’S kennel om Johanna Rainio, Röykkä 4. KP

55 MARISS kennel om S Marchuk, Venäjä EI ESITETTY

56 QUAINT kennel om Reijo Portala, Espoo 1. KP ROP-KASV

57 RHUM kennel om Pia Wind, Vantaa 2. KP

JÄLKELÄISLUOKKA

58 CIB POHJ&FI&SE&NO&EE MVA BERRYBREEZE DADDY COOL FI27331/11 s 16.5.2011 i Berrybreeze Reckless Eric e Berrybreeze Miss Dynamite kasv C Chapman, Iso-Britannia om Arja Tuuliniemi, Espoo
1. KP ROP-JÄLK

 

Näyttelyn Sponsorit: