Aihearkisto: Erikoisnäyttely 2018

Erikoisnäyttely 21.7.2018 Kouvola: tuloksia

ERIKOISNÄYTTELY -2018- SPECIALTY  

TUOMARI: Dan Ericsson, kennel Raglan, Ruotsi

AIKA: Lauantaina 21.7.2018
PAIKKA: Kouvola-talon puistoalue, Varuskuntakatu 11,
45100 Kouvola

Tuloksia:

Best In Show I Quaint Quincent, omistaja Arja Tuuliniemi
Best In Show II Bandstones Jenny From The Block, omistaja Katja Manninen

Bis kasvattaja Reijo Portala, kennel Quaint

Bis nuori I Marland Solaris omistaja Viive Maranik
Bis nuori II Flippix Sunday Best
Omistaja Jonna Taipale, Tuula Taipale

Bis Juniori I Mariss Uncia omistaja S.Marchuk O.Trubnikova
Bis Juniori II Rhum Moonlight Shadow omistaja Arja Ryhänen

Bis veteraani I Lucky Star’s Mr. Marlon omistaja Tuula Taipale
Bis veteraani II Glen Grant’s Must Be The One omistaja Teija Loma ja Johanna Rainio

Paras narttu I Bandstones Jenny From The Block
Paras narttu II sert Marland Solaris
Paras narttu III Quaint Random Play
Paras narttu IV varasert Rhum Talisker

Paras uros I Quaint Quincent
Paras uros II sert Rhum Nine Millions Stars
Paras uros III Rhum Emporio Armani
Paras uros IV varasert Flippix Sunday Best

 

UROKSET PENTULUOKKA 7-9KK

1 GLEN GRANT’S BLACK BOX FI11424/18 s 22.11.2017 i Tartan Style Countryman e Glen Grant’s Club Can’t Handle Me kasv J Rainio, Röykkä om Aila Virtanen, Jyväskylä
PEK2

2 SEREIN ISATIS FI15360/18 s 13.12.2017 i Ayrzol Valiant e Serein Gleditzia kasv M Mäkipää, Sahalahti om Mervi Mäkipää, Sahalahti
PEK3

3 SIRKISS SET THE PACE FI10543/18 s 15.11.2017 i Filisite Brash Black Karbonado e Sirkiss She Made Me Wait kasv S Huusari, Taipalsaari om Jelena Vuorimies, Kylmälänkylä
PEK1 KP PUP1 VSP-PENTU

NARTUT PENTULUOKKA 5-7KK

4 BEGBIE GRETA GARBO FI19343/18 s 12.2.2018 i Britannicus Clodius Gladio e Catrinka Majesco kasv A Huhtala, Tampere om Anne Huhtala, Tampere
PEK1

NARTUT PENTULUOKKA 7-9KK

5 QUAINT SHERRY PERRY FI16071/18 s 16.12.2017 i Filisite Brash Black Karbonado e Quaint Qlusive Zany kasv R Portala, Espoo om Reijo Portala, Espoo
PEK1 KP PNP1 ROP-PENTU

6 SEREIN IREZINE FI15363/18 s 13.12.2017 i Ayrzol Valiant e Serein Gleditzia kasv M Mäkipää, Sahalahti om Mervi Mäkipää, Sahalahti
PEK2 KP

UROKSET JUNIORILUOKKA

7 FILISITE BRASH DUAL RATE FI13062/18 s 30.4.2017 i Gemma Stonehenge Hardys Notagehill Shiraz e Filisite Brash Tender Kiss kasv V Popova, Venäjä om Pia Wind, Vantaa
ERI3 SA

8 MARISS HIPPER RKF5174555 s 7.10.2017 i Mariss Udar Groma e Mariss Nemezida kasv S V Marchuk, Venäjä om T V Bykova, Venäjä
ERI

9 NORDIC KNIGHT DU LOCH D’ERGUE LOF3SOT.27232/0 s 31.1.2017 i Empire Maker du Loch d’Ergue e Hello Dolly du Loch d’Ergue kasv Benoit Leblanc, Ranska om Reeta Tolonen & Katja Manninen & Johanna Rainio, Oulu
ERI2 SA

10 RHUM MOONLIGHT SHADOW FI11689/18 s 19.9.2017 i Filisite Brash Black Karbonado e Rhum Baroda Moon’s Blues kasv P Wind, Vantaa om Arja Ryhänen, Vantaa
ERI1 SA BIS-JUN2

11 SANDINISTA STREETWISE FI30578/17 s 18.3.2017 i Millingford King’s Choice e Sandinista Chanel kasv S Tuhkanen, Helsinki om Sirkku Tuhkanen, Helsinki
ERI4

12 TARTAN STYLE GATEKEEPER FI31029/17 s 20.4.2017 i Rhum Empori Armani e Tartan Style Extra Sweet kasv J Hokkanen, Kouvola om Marko Ikonen, Kouvola
ERI

UROKSET NUORTENLUOKKA

13 PMJV-17 FLIPPIX SUNDAY BEST FI53496/16 s 9.10.2016 i Bartos Bon Voyage e Eskwyre From Us to You kasv H Kainulainen, Rymättylä om Tuula & Jonna Taipale, Kouvola
ERI1 SA PU4 VARA-SERT BIS-NUO2

14 GLEN GRANT’S GO AND SHOW FI17950/17 s 26.1.2017 i Quaint Quincent e Glen Grant’s Piccione kasv J Rainio, Röykkä om Hannu & Kati Vatanen, Lahti
ERI3

15 MARISS TAYFUN RKF4783580 s 4.11.2016 i Marland Imagination e Mariss Almanznaya Kroshka kasv S V Marchuk, Venäjä om T V Bykova, Venäjä
ERI2

UROKSET AVOINLUOKKA

16 BANDSTONE’S HE’S A ROCKER FI47143/15 s 28.7.2015 i Britannicus Clodius Gladio e Szkocka Elite She Is My Sin kasv K Manninen, Oulunsalo om Annukka Olkkola, Kokkola
ERI2

17 EST JCH ESTJW16 ESTW16 GO AND WIN BRAVE & SAVE BCU073/000783 s 5.7.2015 i Breitling Brave & Save e Melkiy Bes Hunta kasv G Radyuk, Valko-Venäjä om Kerttu Rahe & Keiu Telve, Eesti
EH

18 LAD VÄINÖ DU CERCLE DES GENTLEMAN TERRIERS FI38861/16 s 5.7.2015 i Moveable Feast Zukkerino e Imperatrice Sissi du Cercle des Gentleman Terriers kasv B Soulier, Ranska om Merja-Hannele Vuohelainen, Sipoo
EH4

19 LEHTO-SUN’S LONESOME COWBOY FI48143/16 s 19.8.2016 i Marland Xannon e Mariss Artemida kasv S Lehtonen, Karjalohja om Matti Luukkonen, Kaitainen
EH

20 MISTING’S DRUMMER THYME FI51445/15 s 21.9.2015 i Glen Grant’s Civetta e Misting’s Peppery Pixie kasv T Taipale, Kouvola om Lea Saukkonen, Helsinki
EH3

21 EE JMVA SEJV-16 SEV-17 RHUM NINE MILLIONS STAR FI56833/15 s 7.10.2015 i Fionn’s Good As It Gets e Flippix Oh Sweet Candy Girl kasv P Wind, Vantaa om Pia Wind, Vantaa
ERI1 SA PU2 SERT

UROKSET VALIOLUOKKA

22 FI MVA GILMOORE’S GIVE ME A BREAK FI29068/16 s 14.4.2016 i Zito vom Landsberg e Glen Grant’s Must Dance On kasv N Jäger, Espoo om Essi & Juska Lappalainen, Hamina
ERI3

23 CIB FI&SE&EE MVA PMV15 SEV16 V16 EEV17 MV17 V17 HEW17 PMV17 QUAINT QUINCENT FI24643/13 s 15.3.2013 i Berrybreeze Daddy Cool e Quaint Louisa May kasv R Portala, Espoo om Arja Tuuliniemi, Espoo
ERI1 SA PU1 ROP

24 CIB FI&SI&HR MVA JMV14 V14 JV14 HEJW14 HEW14 HEW16 RHUM EMPORIO ARMANI FI52616/13 s 12.9.2013 i Berrybreeze Daddy Cool e Rhum Riddle’n Rose kasv P Wind, Vantaa om Sirkku Tuhkanen, Helsinki
ERI2 SA PU3

UROKSET VETERAANILUOKKA

25 FI MVA GILMOORE’S AS TIME GOES BY FI39257/09 s 26.5.2009 i Bartos Tattoo e Gilmoore’s Very Nice kasv N Jäger, Espoo om Christine Hellström, Helsinki
ERI3 SA

26 CIB FI&SE&EE MVA EE VMA VV16 LUCKY STAR’S MR MARLON FI15609/09 s 15.5.2008 i Stuane Lock Smith e Lucky Star’s Midnight Lady kasv V Rogolus, Saksa om Tuula Taipale, Kouvola
ERI1 SA ROP-VET

27 CIB FI&SE&LU&EE MVA JV10 HEW12 V12 VV17 HEVW17 PMVV17 QUAINT O’MY JACQUOT FI58585/09 s 10.10.2009 i Tamzin Mr Prospector e Quaint Louisa May kasv R Portala, Espoo om Sirkka Laasasenaho, Vantaa
ERI2 SA

NARTUT JUNIORILUOKKA

28 GLEN GRANT’S GO WITH THE FLOW FI17953/17 s 26.1.2017 i Quaint Quincent e Glen Grant’s Piccione kasv J Rainio, Röykkä om Johanna Rainio, Röykkä
ERI3

29 MARISS UNCIA RKF5015620 s 23.4.2017 i Marland Imagination e Mariss Intriganka kasv S V Marchuk, Venäjä om S Marchuk & O Trubnikova, Venäjä
ERI1 SA BIS-JUN1

30 MISTING’S FINE PEONY FI32282/17 s 27.4.2017 i Ayrzol Valiant e Misting’s Atractivo Amapola kasv T Taipale, Kouvola om Seija Launikari, Hirvensalmi
ERI4

31 RHUM MOONLIGHT SONATA FI11690/18 s 19.9.2017 i Filisite Brash Black Karbonado e Rhum Baroda Moon’s Blues kasv P Wind, Vantaa om Pia Wind, Vantaa
ERI2 SA

NARTUT NUORTENLUOKKA

32 GLEN GRANT’S GO AND GET SOME FI17951/17 s 26.1.2017 i Quaint Quincent e Glen Grant’s Piccione kasv J Rainio, Vantaa om Karja Manninen, Oulunsalo
ERI2 SA

33 EE JMVA MARLAND SOLARIS EST-00788/17 s 14.1.2017 i Marland Destiny e Marland Jazz kasv V Maranik, Eesti om Viive Maranik, Eesti
ERI1 SA PN2 SERT BIS-NUO1

34 SIRKISS SPIRIT AND SOUL FI44387/16 s 29.7.2016 i Juscot All Black Spirit e Sirkiss She Made Me Wait kasv S Huusari, Taipalsaari om Johanna Hokkanen, Kouvola
ERI3 SA

NARTUT AVOINLUOKKA

35 RHUM NINE MILLIONS CANDY FI56825/15 s 7.10.2015 i Fionn’s Good As It Gets e Flippix Oh Sweet Candy Girl kasv P Wind, Vantaa om Pia Wind, Vantaa
ERI2 SA

36 RHUM TALISKER FI40853/16 s 16.6.2016 i Flippix Jolly Roger e Rhum Ruby Rose kasv P Wind, Vantaa om Pia Wind, Vantaa
ERI1 SA PN4 VARA-SERT

NARTUT VALIOLUOKKA

37 FI&SE MVA BANDSTONES GALACTIC DIVA FI15804/15 s 7.1.2015 i Flippix Made in the Moon e Perhaps Stolichnaya kasv K Manninen, Oulunsalo om Tiina Somero & Kalle Kropsu, Oulu
ERI

38 FI MVA BANDSTONE JENNY FROM THE BLOCK FI29642/16 s 8.4.2016 i Gilmoore’s Victor Hugo e Bandstones Fairest of Them All kasv K Manninen, Oulunsalo om Katja Manninen, Oulunsalo
ERI1 SA PN1 VSP

39 FI MVA BEGBIE EUGENIA JULIENNE FI30018/15 s 20.4.2015 i Britannicus Clodius Gladio e Of Stonegarth Black Dahlia kasv A Huhtala, Tampere om Kaarina Selander, Espoo
ERI

40 FI MVA HEJW13 PMJW13 GILMOORE’S DOMINO EFFECT FI48321/12 s 29.7.2012 i Berrybreeze Daddy Cool e Gilmoore’s Zsa-Zsa Kissing-Kin kasv N Jäger, Espoo om Christa Ahlbom , Kirkkonummi
ERI SA

41 RUS&LT&EST&LV&BALT&FI MVA MARISS NEMEZIDA RKF4248154 s 18.3.2015 i Origami Yand ot Bumage e Mariss Almaznaya Kroshka kasv S V Marchuk, Venäjä om S Marchuk, Venäjä
ERI

42 RUS MVA OLBORI REDKAYA SHTUCHKA RKF4366955 s 31.10.2015 i Witty Win Galiotis e Olbori Uhti Tuhti kasv O Ivanova, Venäjä om J Molchanova, Venäjä
ERI

43 CIB POHJ&FI&SE&N MVA V16 QUAINT QLUSIVE ZANY FI24644/13 s 15.3.2013 i Berrybreeze Daddy Cool e Quaint Louisa May kasv R Portala, Espoo om Reijo Portala, Espoo
ERI

44 FI MVA V17 PMV17 QUAINT RANDOM PLAY FI26275/15 s 10.3.2015 i Flippix Me And My Shadow e Quaint Nuez Moscado kasv R Portala, Espoo om Reijo Portala, Espoo
ERI2 SA PN3

45 CIB FI&EE&SE MVA PMJV15 RHUM BARODA MOON’S BLUES FI51746/14 s 13.9.2014 i Flippix King of the Blues e Rhum Ruby Rose kasv P Wind, Vantaa om Pia Wind, Vantaa
ERI3 SA

46 FI MVA SANDINISTA CHANEL FI26459/15 s 30.1.2015 i Rhum Emporio Armani e Misting’s Upbeat kasv S Tuhkanen, Helsinki om Sirkku Tuhkanen & Hanna Kaisa Heikkilä, Helsinki
POISSA

47 FI&NO MVA HEJV15 JV15 HEV16 TARTAN STYLE EXTRA SWEET FI1587615 s 6.1.2015 i Zito vom Landsberg e Tartan Style Chili Pepper kasv J Hokkanen, Kouvola om Johanna Hokkanen, Kouvola
ERI

48 FI MVA TOTALLY ALL THAT GLITTERS FI38504/15 s 5.6.2015 i Flippix Gumshoe Simon e Gilmoore’s Domino Effect kasv C Ahlbom, Kirkkonummi om Christa Ahlbom & Minka Nuutinen, Kirkkonummi
ERI4 SA

NARTUT VETERAANILUOKKA

49 FI MVA GILMOORE’S ZSA-ZSA KISSING-KIN FI40112/09 s 12.6.2009 i Zito vom Landsberg e Gilmoore’s Twinkle In Your I kasv N Jäger, Espoo om Néa Jäger, Espoo
ERI2 SA

50 FI MVA LTJV09 GLEN GRANT’S IN MY PANTS FI23997/08 s 17.2.2008 i Gilmoore’s Urban Cowboy e Glen Grant’s Ginmind Pantson kasv J Rainio, Röykkä om Johanna Rainio, Röykkä
ERI4

51 CIB FI&EE&LV MVA GLEN GRANT’S MUST BE THE ONE FI39610/10 s 11.3.2010 i Gilmoore’s Victor Hugo e Raijaj Must kasv J Rainio, Röykkä om Teija Loma & Johanna Rainio, Lohja
ERI1 SA VSP-VET

52 FI&SE MVA MISTING’S ONE-SHOT FI45758/09 s 26.6.2009 i Lucky Star’s Mr Marlon e Misting’s Chantal kasv T Taipale, Kouvola om Tuula Taipale, Kouvola
ERI3

KASVATTAJALUOKKA

53 GILMOORE’S kennel om Néa Jäger, Espoo 3. KP

54 GLEN GRANT’S kennel om Johanna Rainio, Röykkä 4. KP

55 MARISS kennel om S Marchuk, Venäjä EI ESITETTY

56 QUAINT kennel om Reijo Portala, Espoo 1. KP ROP-KASV

57 RHUM kennel om Pia Wind, Vantaa 2. KP

JÄLKELÄISLUOKKA

58 CIB POHJ&FI&SE&NO&EE MVA BERRYBREEZE DADDY COOL FI27331/11 s 16.5.2011 i Berrybreeze Reckless Eric e Berrybreeze Miss Dynamite kasv C Chapman, Iso-Britannia om Arja Tuuliniemi, Espoo
1. KP ROP-JÄLK

 

Näyttelyn Sponsorit: