Näyttelykalenteri 2019

Paikka-sarakkeessa on linkki näyttelyn kotisivulle. Tarkista tiedot näyttelyjärjestäjien omilta sivuilta, koska esim. tuomari tai päivämäärät voivat muuttua eivätkä nämä muutokset välttämättä välity tähän kalenteriin.
KV = Kansainvälinen näyttely, KR = Kansallinen näyttely,
NORD = Pohjoismainen näyttely, RN = Ryhmänäyttely,
ER = Erikoisnäyttely, EPN = Epävirallinen pentunäyttely
*päivitetty 16.4.2019

AIKA PAIKKA TUOMARI VIIM. ILM.PVM
9.2.2019 Kauhava RN Kaisa Metteri-Gold 17.12./16.1./25.1.2019
24.2.2019 Nurmes RN Irina Poletaeva 23.1./4.2.2019
2.3.2019 Joensuu KV Patsy Hollings, Iso-Britannia 31.1./7.2.2019
2.3.2019 Pello RN Irina Poletaeva 1.2.2019
3.3.2019 Joensuu NORD Kornelija Butrimova, Liettua 31.1./7.2.2019
23.3.2019 Jyväskylä EPN Tarmo Viirtelä 28.2.2019
24.3.2019 Jyväskylä EPN Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 28.2.2019
24.3.2019 Turku KV Espen Engh, Norja 1.2./21.2./28.2.2019
30.3.2019 Lahti KV Katharina Round, Ranska 31.1./28.2./3.3.2019
13.4.2019 Helsinki EPN Jari Laakso 28.3.2019
14.4.2019 Helsinki EPN Olavi Tuovinen 28.3.2019
14.4.2019 Vaasa KV George Schogol, Georgia 11.2./11.3./18.3.2019
20.4.2019 Imatra NORD Marit Sunde, Norja 18.3./25.3.2019
20.4.2019 Harjavalta RN Juha Putkonen 12.3./19.3.2019
27.4.2019 Hämeenlinna EPN Pauliina Sjöholm 10.3./1.4.2019
27.4.2019 Kiuruvesi EPN Veli-Pekka Kumpumäki 31.3.2019
28.4.2019 Kiuruvesi RN Veli-Pekka Kumpumäki 31.3.2019
27.4.2019 Ruovesi RN Goran Gladic 5.4./10.4.2019
1.5.2019 Lahti RN Matti Luoso 4.4./7.4.2019
4.5.2019 Tampere NORD Harto Stockmari 28.2./1.4./7.4.2019
5.5.2019 Tampere KV Ghita Jensen, Tanska 28.2./1.4./7.4.2019
5.5.2019 Pöytyä RN Karin Bergbom 10.4.2019
11.5.2019 Helsinki KV Kimmo Mustonen 17.3./7.4./14.4.2019
11.5.2019 Riihikoski RN Paula Rekiranta 15.4./17.4.2019
11.5.2019 Sulkava RN Kirsi Sainio 23.4.2019
12.5.2019 Iisalmi NORD Annamaria Tarján, Unkari 11.3./12.4.2019
12.5.2019 Oulainen RN Juha Putkonen 31.3./14.4./18.4.2019
18.5.2019 Rauma KR Malgorzata Jurek-Erenska, Puola 10.3./9.4./14.4.2019
18.5.2019 Taivalkoski RN Pirjo Hjelm 23.3./22.4.2019
19.5.2019 Mynämäki KR Piotr Krol, Puola 17.3./14.4./21.4.2019
19.5.2019 Seinäjoki RN Vesa Lehtonen 16.4./26.4.2019
19.5.2019 Varkaus RN Harto Stockmari 1.4./19.4.2019
25.5.2019 Hamina NORD Kaisa Metteri-Gold 31.3./28.4./2.5.2019
25.5.2019 Eura RN Irina Poletaeva 30.4.2019
25.5.2019 Kruunupyy RN Nina Janger 23.4./29.4.2019
25.5.2019 Sodankylä RN Tuula Savolainen 30.4.2019
26.5.2019 Keuruu RN Maija Mäkinen 15.4./30.4./10.5.2019
26.5.2019 Lemland RN Juha Palosaari 26.4.2019
30.5.2019 Kangasniemi KR Rune Fagerström 31.3./28.4./5.5.2019
1.6.2019 Iitti RN Päivi Eerola 30.4.2019
8.6.2019 Haapajärvi RN Paavo Mattila 13.5./22.5.2019
8.6.2019 Helsinki RN Lorena Lotzniker, Italia 8.5./14.5.2019
8.6.2019 Pieksämäki RN Anne Sume, Viro 13.5.2019
9.6.2019 Rovaniemi KV Csaba Zsolt Lokodi, Romania 15.4./6.5./10.5.2019
9.6.2019 Alavus (Tuuri) KR Satu Ylä-Mononen 24.4./8.5./13.5.2019
9.6.2019 Helsinki EPN Paula Rekiranta 8.5./14.5.2019
9.6.2019 Hämeenlinna RN Jetta Tschokkinen 13.5.2019
15.6.2019 Heinävesi RN Saija Juutilainen 24.5.2019
15.6.2019 Kuopio RN Harto Stockmari 24.5.2019
16.6.2019 Jämsä KR Paula Rekiranta 24.4./14.5./26.5.2019
16.6.2019 Tampere RN Marja Salminen 20.5./27.5.2019
30.6.2019 Raasepori (Karjaa) KR Paula Rekiranta 30.4./27.5./3.6.2019
6.7.2019 Orivesi KR Tuula Savolainen 4.6./11.6.2019
7.7.2019 Tuusula NORD Stuart Plane, Iso-Britannia 16.5./3.6./12.6.2019
7.7.2019 Tuusniemi RN Jurate Butkiene, Liettua 3.6./10.6.2019
13.7.2019 Mäntsälä  EPN Vesa Lehtonen 31.5./14.6.2019
13.7.2019 Mikkeli  KR Juta Haranen, Viro 15.5./7.6./14.6.2019
13.7.2019 Oulu NORD Katarzyna Nitka, Puola 16.5./10.6./17.6.2019
14.7.2019 Lahti EPN ?? ??
14.7.2019 Oulu KV Elaine Butler, Irlanti 16.5./10.6./17.6.2019
20.7.2019 Kemi KR Vesa Lehtonen 19.6.2019
21.7.2019 Hyvinkää KR Inga Siil, Viro 17.5./14.6./24.6.2019
21.7.2019 Kalajoki KV Goran Gladic 20.5./17.6./26.6.2019
21.7.2019 Espoo EPN Tuire Okkola 1.7.2019
27.7.2019 Kouvola EPN Juha Putkonen 26.6./2.7.2019
27.7.2019 Espoo KR Paula Rekiranta 26.6./4.7.2019
28.7.2019 Pori KV Veli-Pekka Kumpumäki 23.5./20.6./27.6.2019
3.8.2019 TAMPERE ER Carol Ann Rutherford, Iso-Britannia 15.7.2019
3.8.2019 Maalahti RN ?? ??
4.8.2019 Kuopio KV Massimiliano Mannucci, Italia 23.6./8.7.2019
10.8.2019 Raisio KR Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi 13.6./8.7./16.7.2019
11.8.2019 Kotka  KV Kaisa Metteri-Gold 15.7./22.7./28.7.2019
11.8.2019 Hausjärvi EPN Päivi Eerola 19.7.2019
17.8.2019 Helsinki EPN ?? ??
17.8.2019 Kouvola KR Jussi Liimatainen 15.7./22.7.2019
17.8.2019 Kajaani RN ?? ??
18.8.2019 Heinola KR Nina Janger 15.7./22.7.2019
24.8.2019 Vantaa ER STJ Julie Coley, Iso-Britannia 1.8./5.8.2019
25.8.2019 Helsinki EPN ?? ??
31.8.2019 Riihimäki NORD Kevin Brown, Tanska 8.7./22.7./30.7.2019
1.9.2019 Riihimäki KV Cindy Petterson, Ruotsi 8.7./22.7./30.7.2019
7.9.2019 Vantaa NORD ?? ??
14.9.2019 Porvoo KR ?? ??
14.9.2019 Espoo EPN ?? ??
15.9.2019 Muurame RN Goran Gladic 18.8./25.8.2019
21.9.2019 Lahti EPN ?? ??
22.9.2019 Hyvinkää RN ?? ??
28.9.2019 Kotka  EPN Vesa Lehtonen 6.9./9.9.2019
29.9.2019 Eckerö KV Kari Järvinen 16.7./27.8./3.9.2019
29.9.2019 Kotka  EPN Maija Lehtonen 6.9./9.9.2019
5.10.2019 Kajaani EPN ?? ??
26.10.2019 Seinäjoki KV ?? ??
27.10.2019 Lahti EPN ?? ??
9.11.2019 Jyväskylä NORD ?? ??
10.11.2019 Jyväskylä KV ?? ??
23.11.2019 Ypäjä EPN ?? ??
23.11.2019 Pello RN ?? ??
6.12.2019 Tampere EPN ?? ??
7.12.2019 Helsinki EPN Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 10.10./31.10./11.11.2019
7.12.2019 Helsinki NORD Anne Sume, Viro 10.10./31.10./11.11.2019
8.12.2019 Helsinki EPN Paula Valakari 10.10./31.10./11.11.2019
8.12.2019 Helsinki KV Patricia Alsina de Nemirovsky, Argentiina 10.10./31.10./11.11.2019